MOTO.BG Форум
Ноември 18, 2018, 05:23:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ДОКОГА ЩЕ НИ ЦАКАТ  (Прочетена 11942 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

Профил
« -: Февруари 10, 2011, 10:12:37 »

Вчера реших да си направя гражданска отговорност за мотора и в двете застрахователни компании, през които минах, цената на полицата се движеше от 110 (със зелена карта 140) до 165 лева. Брокерите дружно ми обясняваха, че видите ли, цените се били вдигнали двойно. Според мен си е направо тройно, защото за миналата година полицата стуваше около 50 и няколко лева. Та единственото обяснение което виждам е следното: моторите стават повече, съответно феновете им няма да имат нищо против да плащат високите полици, защото тръпката си заслужава. А нямам спомени да са се случвали кой знае какви инциденти с мотори, че да ги определят като супер рискови. В сравнение с автомобилите например, които често се размазват тук-там и чиито застраховки не са поскъпнали много. Проблемът е същият като с цената на данъка, за което бяхме коментирали и в стария форум. И май е време да се вземаме в ръце и тези простотии да приключват - не може да има дискриминация на основа на предпочитанията за избор на превозно средство.
Активен

Не карай по-бързо, отколкото твоят ангел-хранител може да лети!
easirider
Начинаещ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2011, 08:41:08 »

И аз така чух и се надявах да е само слух,но явно не е. Ядосан ДОКОГА ЩЕ ИМ ПОЗВОЛЯВАМЕ ДА НИ ЦАКАТ?
Активен
Wizard
Администратор
Начинаещ
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил WWW
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2011, 09:24:08 »

Всъщност много е интересно как се формира цената на една такава застраховка и след като плащаме драстично повече дали получаваме нещо допълнително, защото, като въведоха стандарта "Стара планина" салама си остана същия, но е по-скъп!
Активен
b03u4
Начинаещ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2011, 02:11:32 »

Това е положението господа събирайте пари за сметки по мотора и се надявайте да ви останат 10 лева за 1 кръгче през сезона.... Решението е лесно номера под калника и без никви документи и без спиране на полицаите.... ако до сега имаше избор за коректно каране на мотор като си плашаме всичко вече няма!!!!
Активен
arda
Администратор
Пълноправен потребител
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2011, 03:08:03 »

Каквото и да си говорим, колкото и да го сучем, нещата остават същите. Проблемът е, че наистина, след като си платиш всичко по мотора (тук не говоря само за застраховки, а и за масло, гуми, филтри и т.н.) в крайна сметка не ти остава много много (особено след като бензина скочи така брутално) да отидеш на едни 50 км. от София (или който и да е друг град) да хапнеш и да пийнеш на теферич без да се притесняваш за нищо.

Не знам дали сте обърнали внимание, но проблемът не е само при мотористите и застраховките ни, а повсеместен и то във всички аспекти - данъци, отдръжки, покачване на цени, повишаване на сметки... То това хубаво, ама и заплатата да се увеличаваше поне... защото портфейла слабее ли слабее и това не е безкрайно действие.

Въпросът е какво ще правим? b03u4, ти предлагаш едно не лошо решение, но на мен например, не ми прави кеф да се чудя от коя праяка ще ми излезе куката и да се чудя как да не спра. Искам всичко да ми е изрядно и насреща да получа същото отношение...

А и отношението към мотористите знаем, че не е от най-хубавите... Влизаш в болница (недай си Боже), щото някой те е засякал или каквато и да било друга причина и още лекарите те почват - "Тоя е моторист. - Аааа.... ясно... - донор...". Е, ако на някой му е кеф да се отнасят така... а и не е като да не си плащаме здравните...

Ох... айде стига толкова, че ми литка мисълтта насам-натам...  Тъжен
Активен

Не е важно има ли кой да ми позволи. Важно е има ли кой да ме спре!
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2011, 09:50:09 »

Какво ще правим? Определено ще се плаща, въпросът е да е съизмеримо с различните там рискове, возило, стаж и т.н. То е ясно, че ако си без застраховка, не дай боже да стане някой сакатлък, директно гориш ако си виновен. А иначе, ако вземем да спретнем една партийка и всеки гласува, определено ще се съобразяват с нас. Щото сигурно има много мотористи дето гласуват за тоя или оня я син, я червен и не знам какъв още, ама в крайна сметка всички като ги изберат и забравят откъде са тръгнали. А сред нас със сигурност има достатъчно добри специалисти, че да свършат работа в тази умряла държава и нещата да тръгнат най-накрая към по-добре. И да не ми се разкарват разни шоумени и да се жалват репортерите като ги гонят, пък хем са ги поканили да отразят събитието - ми на никого не му е приятно да го снимат с ударена на футбол тиква. Като вземем властта - експертен кабинет. Който не си върши работата - вън и да идва друг. Който се издъни - в пандиза. Ако искат и другите партии да участват - да заповядат. Министерствата се разпределят на квота спрямо резултатите от изборите. Така ще се следят един други кой какво се мъчи да отмъкне и се надявам това крадене най-сетне да спре. Между другото, нямам нищо против горното да се ползва като основа за предизборна платформа Усмивчица
Активен

Wizard
Администратор
Начинаещ
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2011, 11:52:03 »

... това май ще се яви мото отганизация No.4 от афишираните до момента Усмивчица - започвам да си мисля за въвеждане на някакъв вид депозит или нещо подобни и събиране на подписи предварително Усмивчица)))
Активен
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2011, 08:46:42 »

Идеята ми не е за организация, която да защитава правата само на мотористите, ами изобщо на изтормозения народ. И понеже забелязвам, че доста народ яхва двуколесни в последно време, шансът да пробие в управлението на страната е голям. Всичко останало опира до желанието за управление, различно от ограбване на народа. Почвам да звуча като повечето във властта за съжаление, обаче съм им се нагледал.
Активен

Wizard
Администратор
Начинаещ
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2011, 12:22:52 »

Изглежда за да управляваш държава не е достатъчно да имаш желание (виж какво стана с последните желаещи) май трябва и можене.
Активен
dboyadzhiev
Администратор
Начинаещ
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2011, 07:19:36 »

Аз може да съм млад, ама до сега не съм видял "можене" да има  Нерешителен
Активен
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2011, 11:39:20 »

Ми няма проблем - тези дето искат да управляват да се явяват на изпити, тестове или нещо такова. Значи ако някой иска да заеме определена длъжност където и да било, го прекарват през какви ли не проверки, а за парламента даже и психо преглед не се иска. То и затова там се забелязват някои индивиди с очевидно нездраво поведение. Освен това на тези "народни избраници" по право им се полага да имат достъп до класифицирана информация например, докато на тези, които това им служебната дейност, допускът им се подновява през две години. Е това трябва да се промени - щом получават заплата за да се мотаят из народното събрание или по министерствата, значи са като всички останали.Явяват се на конкурс за длъжността и най-кадърните влизат. Тогава този популизъм с избори, партии и тем подобни глупости ще отпадне. И тези грешни пари в милиони левове няма да се прахосват ами може да се ползват за нещо практично - сираци, пенсионери или друго.
Активен

arda
Администратор
Пълноправен потребител
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2011, 02:29:15 »

Теста не е от най-добрите решения. Може само да видиш какви кифли и пикльовци карат по пътищата, но са си взели изпита и листовките. Тогава корупцията ще стане още по-драматична. Няма как един подобен изпит, както го наричаш, да не се манипулира.

Може обаче да се направи по клубните правила. Който иска да управялва 1 година съпорт, после хънгараунд и след това мембър който да има право на глас. Въпросът обаче е на кого си съпорт, хънгараун и на кого искаш да си мембър. Нещата са много и икзлючително прости: народа избира управниците и разсъждавайки върху народната мъдрост "Не е виновен този, който яде баницата, а този, който му я дава" Т.е -> ние сме си виновни.

И колкото и да си недоволен - по-добре на дали може да стане в нашата държава с нашето малодушие. Да вземем за пример преврата 89-та. И какво стана? Да, били сме недоволни, да - направили сме нещо, за да махнем управляващите и какво? Сега сме много по-добре? Пак има болежки в управлението. Народа се измори, управниците го умориха, притъпиха всякакво чувство за патриотизъм и народно обединение. Как да сме обединени милиони, като 100-тината депутата от ГЕРБ, които управялват сега се джавкат помежду си - е няма как да стане... Няма ли стабилен и организиран, отговорен и работещ управленски орган - нещата не се получават. Но всеки гледа у чуждата паница и всеки иска да е най-отгоре. А мястото е само едно и никой като че ли не го осъзнава или поне не го приема...  Засрамен
Активен

ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2011, 09:21:25 »

Ами нали и аз това казвам - всички с лопатата вън от властта и да влизат специалисти, не политици. Шефът на СДС вика - трябват нови лица. Ама си мисли за нови мутри в политиката. Няма нужда от такива. Партиите ги финансира държавата, за да де не ги финансира мафията. И какво се получава - пак се финансират и от двете места. Аз, поради спецификата на работата ми не мога по закон да членувам в политически движения и партии. А пък ми вземат данъците без да ме питат. И част от тях отиват за партиите. Значи ги финансирам така да се каже, без да членувам в тях. А тези дето работят там, някой ден и пенсии ще вземат. Демек от нашите данъци ще им плащаме заплатите, че и пенсиите. И това ако не е лудост, здраве му кажи. От там трябва да се почне - като искат да ходят по митинги - да си намират начин да се финансират. ГЕРБ сега получавали 6 000 000  и нещо, щото събрали най-много гласове. И за какво са ни тези партии? Нямам думи.
Активен

arda
Администратор
Пълноправен потребител
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2011, 04:46:15 »

Проблемът е в бройката хора. Дори и да се вдигнем да протестираме не може да направим дори 1/10 от това, което направиха в Египет да речем. Спомням си за един мото протест, където полицаите обградиха 10-тимата зъзнеши ентусиаста, които така или иначе бяха набутани в един ъгъл и нищо не се виждаше от тях - поседяха и си тръгнаха. Бензинът стана ужасно скъп и какво - вместо да протестираме, ние си го купуваме - защото без гориво не става... Данъците и застраховките поскъпнаха зверски и вместо да протестираме, ние си ги плащаме, защото без тях не става... и изводът какъв е. Ние не сме единни, за да се обединим около една кауза и да стоим твърдо зад нея.

Гърците само за пример (колкото и да не ги обичам) при повишаване на цената на яйцата със (забележете) 2 евро цента - скачат, спират да купуват яйцата - те се развалят и производителите нямат друг избор освен да им задоволят исканията, иначе - фалит... Толкова е просто...
Активен

ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2011, 08:48:42 »

Ами айде де. На протест значи. Ей сега като се открива сезонът, там като си разменят реплики на трибуната, да се подскаже на тези хора от властта, че цялата тази маса може да се изсипе и по друг повод на площада. На мен не ми се ще идеята мотоциклетизъм да се изражда в политика, обаче нали тези мотори все хора ги караме. И на мен бензинът ми е скъп и не споделям идеята всеки търговец да си вдига цените когато и с колкото му скимне. Сигурно и сред хората, които посещават този форум, има търговци и сигурно на много от тях не им е лесно. Ама те нещата са навързани едно за друго. Някои просто спекулират и си богатеят ей така на гърба на множеството. Дай боже всекиму да е богат, ама да му е чиста съвестта, ако въобще я има. Както и да е, идеята ми е точно тази - като не ни харесва нещо, да си го казваме по подходящия начин. Само така ще ни чуват като народ, който избира управниците. Не само преди изборите, ами постоянно.
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: