MOTO.BG Форум
Ноември 22, 2017, 12:00:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опасни ли са моторите?  (Прочетена 17550 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MOTO.BG
Българският Мотоциклетен Портал
Администратор
Младши потребител
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил WWW
« -: Март 29, 2011, 03:00:40 »

Задължителен въпрос на медиите във всяко едно интервю на моторист в „Опасни ли са моторите?”. Статистиката на КАТ доказва, че ние сме рискови участници в движението, но не доказва кой и за какво е виновен.

Вижте видео от репортажа ТУК>>

Някакъв коментар...
Активен
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

Профил
« Отговор #1 -: Март 29, 2011, 11:14:09 »

По правило търсещите аудитория медии наблягат на провокациите в репортажите си, за да стават по-така и да привличат зрители. Тази мадама на няколко пъти насочваше разговора към превишената скорост и склонността на мотористите да извършват това нарушение. Камикадзета обаче има и сред автомобилистите. Нашите момчета с отговори от рода на "ние идваме много бързо и за това трябва по-често да гледат в огледалата" направо си казаха - караме с превишена скорост. Щото при разрешена 50 км/ч в града - колко по-бързо ще дойдеш от някъде. Извън града разрешената за нас скорост е по-ниска от тази за колите, така че в повечето случаи не би трябвало да има изненади. За съжаление обаче се случват и неприятни събития, понеже не се спазват ограниченията. Ама всеки си носи отговорността.
Активен

Не карай по-бързо, отколкото твоят ангел-хранител може да лети!
arda
Администратор
Пълноправен потребител
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Профил
« Отговор #2 -: Март 31, 2011, 01:44:48 »

Искам някакъв коментар!!!!!!
Активен

Не е важно има ли кой да ми позволи. Важно е има ли кой да ме спре!
Wizard
Администратор
Начинаещ
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил WWW
« Отговор #3 -: Март 31, 2011, 03:15:38 »

Всъщност какво се отговаря на: Опасни ли са моторите?
... а като Херко Мастиката нЕма друг  Ухилен
Активен
coderider
Начинаещ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 13

Профил
« Отговор #4 -: Април 03, 2011, 11:03:25 »

Според мен темата прие този обрат, защото моторите са също толкова опасни колкото и колите - колкото глупака вътре.
Активен

Човек и добре да живее, опира до интернет.
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Април 03, 2011, 12:28:49 »

Всъщност какво се отговаря на: Опасни ли са моторите?
Не повече от всяко друго средство за удоволствие. Макар че в някои случаи са си направо смъртоносни оръжия, ако не се внимава със спусъка.
Активен

arda
Администратор
Пълноправен потребител
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Април 04, 2011, 05:06:09 »

Просто за Херко Мастиката, мястото беше точно в тази тема.. Усмивчица
Активен

DOC
Начинаещ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« Отговор #7 -: Април 06, 2011, 06:41:13 »

Темата придоби друг обрат, защото журналистите са невежи и неведоми в тази област и защото си задават въпросите, подсказани им от техните шефове и началници.

Затова дори и като гости, намиращи се в "тяхното поле", интервюираните трябва да насочват разговора и интервюто в правилната посока, а не да се оставят да ги подвеждат и използват като атракция!
Активен
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Април 10, 2011, 02:47:04 »

Че могат да бъдат достатъчно опасни моторите, се убедих вчера лично. За пръв път съм карал без да изпитвам кеф. Може и сам да съм си виновен, обаче това е положението. Имах неблагоразумието да отида до Пловдив, при положение, че се очакваше вятърът да продължи да духа силно. В Пловдив ме чакаше жена ми и след като погледахме мото изложението, си тръгнахме обратно за София. На места обаче вятърът беше толкова силен и сменяше посоката изведнъж, че на няколко пъти едвам удържах машината права и в лентата. Работата стана по-сложна на връщане. Заради куфарите ли, заради спойлерите, заради това, че бяхме двама ли, на моменти имах чувството, че съм в центрофуга. По едно време настигнах някакви пичове с пазарджишка регистрация, които явно имаха същите проблеми, особено единият, които беше с някакъв чопър. На няколко пъти пък ме минаваха пистарки, които караха доста по-бързо от мен. Не знам на тях как им влияе вятърът, обаче с туриста се убедих, че природата не е за подценяване. Е, всичко си мина без произшествия, макар, че на няколко пъти някакви простаци ме изпреварваха с колите си на една ръка разстояние, без да мислят, че за момент около мен създават ефект на вакуум в този вятър и ако евентуално се изръся на пътя, травматологията на "Пирогов" ще е най-доброто, което може да ми се случи.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 02:49:21 от ivchotr » Активен

arda
Администратор
Пълноправен потребител
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Април 12, 2011, 02:44:42 »

Ужасна случка! Дано не се повтаря! Но този вятър беше повече от опасен!
Активен

ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Април 13, 2011, 11:19:54 »

Е, чак пък опасна. Можеше и да стане, ама си беше глупава отвсякъде. Обмислям вече да си взема трактор - широка база отзад, непоклатим на вятър Ухилен
Активен

Wizard
Администратор
Начинаещ
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил WWW
« Отговор #11 -: Април 18, 2011, 09:06:36 »

Че то правят ли трактори на две гуми ?!  Смотан
Активен
ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Април 18, 2011, 08:59:55 »

Честно казано виждал съм мотори, дето само ралата им липсват  Смях в залата
Активен

arda
Администратор
Пълноправен потребител
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Април 19, 2011, 09:59:38 »

Това не трябваше да го казваш...  Смотан
Активен

ivchotr
Младши потребител
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Април 23, 2011, 12:14:06 »

Тази година нещата нещо взеха да не отиват на добре. Последните два дни станах свидетел на едно яко падане и за малко да стана свидетел на две мои  Ухилен Вчера някакъв с една баничарка ми изсече пътя, естествено без мигач преди това и естествено тъкмо го бях настигнал, ама айде. Около два часа след това, току да стигна до вкъщи и някаква блейка излиза от паркинг от отсрещната страна на улицата, спря и хем преди това погледна в моята посока, потегли бавно. Реших, че ме е видял и тъкмо ускорих да си мина, не щеш ли и тоя простак даде газ. Минах на един пръст от предния му калник. Почти бях решил да се мятам върху предния капак, обаче викам си жена ми надали ще успее да скочи и така, минахме метър. Онзи и той - бях тръгнал да го пребивам, ама жената нали е по-разумна... Вика - не те видях. Ми как ще ме видиш. На мен само фарът ми свети. Синя лампа и сирени няма кой да ми разреши да си сложа. А днес някакъв чичко със скутер се подлъга на Орлов мост, че бакшишът пред него ще мине на жълто и се беше бая засилил. Ама бакшишът спря и чичката наби спирачките, скутерът се изхързули и двамата се спяха под задната броня на таксито. Резултат - човекът май си счупи ръката или поне така изглеждаше. Скутерът загуби ума и дума, а двамата дето слязохме да помагаме, се наложи да минем на червено за да освободим пътя и тези от видеонаблюдението ако не са хора, ще чакаме честитки. Ама майната му. Та определено моторите са си опасни. 
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: